Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

İade ve İptal Şartları

İade ve İptal Şartları

1. 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uyarınca istanbulmarket.net, "ürün iadesi" ve "ayıplı ürün iadesi" şartlarını uygulamakla yükümlüdür. istanbulmarket.net müşterileri, www.istanbulmarket.net üzerinden internet yoluyla ve/veya www.istanbulmarket.net aracılığıyla telefonla yapılan mesafeli satışlarda ilgili kanun gereğince herhangi bir neden göstermeksizin 7 gün içinde sözleşmeden cayma hakkını kullanabilirler. Sözleşmeden cayma hakkının gerçekleşmesi, cayma isteğinin www.istanbulmarket.net 'ye 7 gün içerisinde bildirilmesine bağlıdır. 

2. 4822 sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, mağazalardan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade şartı getirmemektedir. Bu doğrultuda www.istanbulmarket.net, mesafeli satış haricinde www.istanbulmarket.net mağazalarından yapılan alışveriş kaynaklı ürün iadesi isteği gibi durumlarda ve/veya gerekli gördüğü hallerde iade almama hakkını saklı tutmaktadır. 

3. www.istanbulmarket.net müşterileri, cayma isteklerini istanbulmarket.net'e bildirmek için info@istanbulmarket.com.tr mail atabilir ya da bu isteklerini www.istanbulmarket.net'e iletmek için Üyelik panellerindeki Arıza/İade Bildirim formunu doldurabilirler. Herhangi bir bildirim olmadan gerçekleştirilecek iade işlemleri kabul edilmeyecektir. 

4. Cayma hakkının kullanılarak  www.istanbulmarket.net 'dan satın alınan ürün veya ürünlerin iade edilebilmesi için ürünlerin müşterilere ulaştırıldığı koşullardaki gibi geri gönderilmesi zorunludur. Başka bir ifadeyle ürünün ambalajı açılmamış, tekrar satılabilir olma durumu bozulmamış ve diğer tüm unsurlar eksiksiz bir şekilde iade işlemi için www.istanbulmarket.net 'in belirteceği adrese gönderilmelidir. İade gönderimi sürecindeki eksik, kayıp veya hasarlar www.istanbulmarket.net'in sorumluluğunda değildir. 

5. İade işleminin istanbulmarket.net tarafından onaylanmasını müteakip ürün için tahsil edilen tutarın tamamı; üründe eksik, hasar veya kayıp varsa karşılık gelen tutar ürün tutarından tazmin edilerek ödeme yönteminin aynısı üzerinden (kredi kartı, havale veya EFT'nin hangisiyle ödeme yapılmışsa) sipariş sahibine iade edilir. Sipariş kredi kartı taksitlendirmesi yöntemiyle verilmişse, geri ödemede de taksit çekimlerinin yapılacağı tarihler dikkate alınacaktır. Kredi kartıyla ve diğer yöntemlerle verilen siparişlerin geri ödemesi banka onay sürecine bağlıdır ve bankalar arasında bu süreç farklılık göstermektedir. Olası gecikmelerden dolayı www.istanbulmarket.net sorumlu tutulamaz. 

6. 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun cayma hakkı dışında tüketicilere ayrıca ayıplı ürünü iade etme hakkı da tanımaktadır. Yasa uyarınca www.istanbulmarket.net, satış tarihini takip eden 30 gün içerisinde üründe ayıp olduğunun yetkili uzmanlar, markanın kendi servisleri tarafından tespit edilmesi ve rapor tutulması durumda tüketiciye iade, ayıpsız muadili ile değişimde bulunmakla mükelleftir. Üründe ayıp tespit edilememesi durumunda 7 gün içerisinde sözleşmeden cayma hakkı dışında başka bir hak talep edilemez. 

7. Buna göre Değerli Müşterilerimiz  www.istanbulmarket.net' den verdikleri siparişlerde ayıplı bir ürünle karşılaşmış iseler; info@istanbulmarket.com.tr mail atabilir ya da bu isteklerini www.istanbulmarket.net'e iletmek için Üyelik panellerindeki Arıza/İade Bildirim formunu doldurabilirler .

8. Hatalı kullanım, kaza, kullanımdan kaynaklanan eskime veya deformasyon gibi kullanıcı kaynaklı ayıplar bu kapsama dahil değildir. 

www.istanbulmarket.net web sitesinden ürün satın alınması, yukarıda ilan edilmiş hüküm ve şartların kabul edildiği anlamına gelmektedir.

Back to Top
Loading...
Loading...
İstanbul Market